Heslá

Používate rozličné heslá? Sú unikátne a bezpečné? Máte zapnuté dvojfaktorové overovanie?

...

0%

passwords suck

00.0%

hackers love passwords

0.0%

of passwords are awesome

Add maybe a subheading here

Na správanie sa v internetovom svete neexistuje vodičák, ani žiadny cestovný poriadok. Sme akýsi „prví obyvatelia“, a preto musíme byť opatrní.

Ako čo najviac eliminovať hrozby je používať silné heslá k účtom, ideálne do každého účtu unikátne heslo, mať nainštalovaný antivírus, kľudne aj free verziu – stále je to lepšie ako nič. Ideálna je, samozrejme, platená verzia.

Heslá by mali pozostávať minimálne z 15 znakov - šanca, že ich odhalia aj po viacerých pokusoch, je veľmi nízka. Ideálna je kombinácia veľkých a malých písmen, čísiel a symbolov. Raz za čas je dobré si svoje heslá zmeniť.

Uniknuté heslo môže znamenať vybielený účet. Zamyslite sa, koľko internetových účtov máte napojených na vašu platobnú kartu?

Všade, kde sa dá, zapnite si dvojfaktorové overovanie. Prihlásenie do účtu musíte potvrdiť aj druhým faktorom, najčastejšie SMS správou..

Neberte na ľahkú váhu ani silu bezpečnostných otázok, ktoré ste zadali pri vytvorení účtu. Meno prvého psa alebo matky za slobodna pre človeka, ktorý vás pozná alebo vie dobre googliť, nemusí byť žiadnou prekážkou. Ľahko sa potom dostane do vášho účtu, k vašim správam, fotkám, účet vám jednoducho ukradne alebo zmaže.

Neraz sme svedkami toho, že o svoje účty s tisíckami followerov prídu kvôli slabej bezpečnosti aj známe osobnosti. Niekedy chcú útočníci výkupné a účet vám vrátia, inokedy môžu speňažiť obsah, nad ktorým získali moc, alebo účet jednoducho vymažú.

Ak o svoje dáta nechcete prísť, zálohujte, či už na cloude alebo na externý harddisk.

Skontrolujte si, aké silné je vaše heslo

Zadajte svoje heslo a otestujte si ho alebo si vygenerujte nové - silné heslo!

  Heslá zadané na tejto stránke sa nikam neukladajú, ani neodosielajú.

  Skontrolujte si, aké silné je vaše heslo

  Zadajte svoje heslo a otestujte si ho alebo si vygenerujte nové - silné heslo!

  Páči sa vám tento obsah?

  Prihláste sa k odberu noviniek.

  Invalid email!

  Chcete, aby boli aj vaši priatelia v bezpečí?

  Zdieľajte to s nimi!