Smart zariadenia

...

Dnes si život bez nich už ani nevieme predstaviť. A ideálne, aby boli s pripojením na internet. A s nekonečnou baterkou. Že?

Vedeli ste, že niektoré webové stránky vedú zoznam zariadení, cez ktoré ich navštevujete? Kým vám je to prezentované ako ochrana vášho účtu a vašich údajov, na druhej strane si firmy všímajú a mapujú vaše užívateľské návyky a správanie. Na vašej digitálnej stope totiž záleží. Existujú firmy, ktoré vaše dáta zbierajú a ďalej predávajú korporáciám, ktoré sa vám na základe o vás nazbieraných dát snažia ponúknuť tovar alebo službu na mieru.

Viete si predstaviť katastrofický scenár, že svoj smartphone stratíte alebo že vám ukradnú notebook? Zálohujete si svoje dáta alebo by ste prišli o všetko? Fotky z dovoleniek, zmluvy, telefónne čísla, diplomovú prácu, či projekt do práce, nad ktorým ste strávili nejednu noc… Máte svoje smart zariadenia dostatočne zabezpečené voči útočníkom a správne nastavené?

Dôležitá je aj ostražitosť, nenechávať si mobil, či notebook len tak na stole v kaviarni. Takisto si treba dávať pozor pri oprave rozbitého displeja v servise, kde majú k vášmu súkromiu prístup cudzí ľudia a k výmene displeja heslo do zariadenia vážne nepotrebujú.

Dôležité je aj rozlišovanie pracovných a súkromných zariadení, tie pracovné majú okrem vás pod kontrolou aj kolegovia z IT oddelenia, či váš šéf.

Chráňte svoj smartphone, tablet a notebook aj inak ako obalom.

Páči sa vám tento obsah?

Prihláste sa k odberu noviniek.

Invalid email!

Chcete, aby boli aj vaši priatelia v bezpečí?

Zdieľajte to s nimi!